Zastosowania głogu dwuszyjkowego

Głóg dwuszyjkowy to popularna roślina. Jest to krzew, który pochodzi z rośliny różowatych. Sam głóg ma wiele zastosowań, więc jest lubiany przez Polaków. Do czego można go używać?

Stolarstwo

Głóg dwuszyjkowy ma twarde drewno. Nadaje się, więc idealnie do tego, by toczyć z niego elementy drewniane. Mogą to być ozdoby, tralki do poręczy lub kanap. Są one wyjątkowo odporne na zniszczenia. Z tego też powodu można wykonywać z nich również efektowną biżuterię. 

Wino

Z głogu dwuszyjkowego można produkować wino. Ma silny aromat, więc trunek z niego jest dość intensywny. W smaku jest podobny do wina z dzikiej róży, lecz równocześnie ma gorszą jakość. Lepiej jest, więc przeznaczyć owoce głogu na dżem do kanapek, pączków i ciasteczek.

Medycyna

Głóg dwuszyjkowy wykorzystywany jest też jako surowiec leczniczy. Ma działanie, które rozkurcza naczynia krwionośne. Obniża ciśnienie oraz chroni serce. Pomaga walczyć ze stresem oraz ułatwia zasypianie. W medycynie najbardziej stawia się na kwiatostan głogu. Są one bardziej skuteczne niż preparaty wykonane z owoców. Głóg można przyjmować w postaci nalewek, naparów oraz tabletek. Bez trudu można kupić suszone owoce głogu i wykorzystywać je w swoich daniach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Preparaty bez recepty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.